Depilacja dla Klienta

Informacje o zabiegu depilacji laserowej dla Klienta

LUMENIS jako producent laserów medycznych i kosmetycznych już od lat 60-tych zajmuje czołowe miejsca wśród urządzeń tego rodzaju.

LIGHTSheer? DESIRE? ? jest najnowszym i najskuteczniejszym systemem z cenionej na całym świecie serii LIGHTSheer? uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji.

LIGHTSheer? DESIRE? został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i estetycznej w celu usuwanie zbędnego owłosienia w tym leczenie takich schorzeń jak hirsutyzm (nieprawidłowego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi).

Coherent Polska | Lumenis
Depilacja nóg Konin

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:

Przed zabiegiem należy zgolić wybraną część ciała, zostawiając pasek 2 x 2 cm, celem oceny włosa do ustawiania przez osobę wykonującą zabieg odpowiednich parametrów.

Przed każdym zabiegiem nie można stosować depilacji mechanicznej (pęseta, wosk, depilatory) przez okres 6 tygodni.

Aktywna opalenizna stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegów. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np.:Isotrexin, Differin, Zorac, RetruA i inne), Vit.C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, rumianek, herbatka Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

Jak działa laser diodowy LIGHTSheer? DESIRE??

Istotą działania lasera LIGHTSheer? DESIRE? na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego, zawierające melaninę, zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa oraz destrukcję mieszka.
Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie wzrostu aktywnego (ANAGEN). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (KATAGEN) i spoczynku (TELOGEN) są nieme na działanie lasera.

Laser diodowy LIGHTSheer? DESIRE?
Studio Depilacji laserowej SilkySkin

Kiedy efekty będą widoczne?

Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 – 12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40 % włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach około 80 – 92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt należy wykonać serię zabiegów w określonych odstępach czasowych.

Czy depilacja laserowa boli?

W momencie ?strzału? lasera odczuwa się delikatne ukłucie, bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry, lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. Warto dodać, że głowica lasera LIGHTSheer? DESIRE? wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która jest chłodzona, dzięki czemu odczucie bólu znika!

Laur kosmetologii 2015

Czy istnieją przeciwwskazania wykonania zabiegu depilacji laserowej?

Tak, są to wymienione niżej przeciwwskazania czasowe:

  • Świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona.
  • Terapia doustna retinoidami (IZOTEK). Należy odstawić na 6 miesięcy przed zabiegiem.
  • Terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi (dziurawiec, nagietek, herbatki FIGURA1, FIGURA2).
  • Terapia miejscowa kremami z VIT A i C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi. Należy odstawić min. 2 tygodnie przed zabiegiem.
  • Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilator mechaniczny). Należy odczekać min. 4 tygodnie przed zabiegiem.
  • Wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.

Przeciwwskazania do zabiegów:

  • Ciąża..
  • Choroby nowotworowe..
  • Indywidualna terapia hormonalna (hormony światłouczulające)..
  • Fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, łuszczyca, skłonność do przebarwień i bliznowców, aktywne infekcje skóry, reticularis (marmurkowa skóra), opryszczka.
Depilacja laserowa Konin | SilkySkin

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg przeprowadzony przez nas poprzedzony jest konsultacją. Wykluczamy wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Określamy fototyp skóry, przeprowadzamy próbę laserową. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, sucha, nienatłuszczona. W okresie zimowym przed zabiegiem należy nawilżać skórę w partiach ciała tj.: łydki, uda, przedramiona i ramiona. Podrażnienia przy przesuszonej skórze są po zabiegu intensywniejsze. Pamiętajmy, aby między zabiegami nie stosować innej metody depilacji. Dopuszczalne jest tylko golenie maszynką. Po wykonanym zabiegu unikaj gorącej kąpieli, wizyt na basenie oraz opalania na słońcu bądź w solarium.